Toplum ve Hekim’in “Medya ve Sağlık” konulu yeni sayısı çıktı

Türk Tabipleri Birliği(TTB)’nin 1978’den beri çıkardığı Toplum ve Hekim dergisinin 2016 yılı ikinci sayısı “Medya ve Sağlık” dosya konusu ile yayımlandı.

Dosya editörlüğü -aynı zamanda Halkın Doktorları’nın da editörlüğünü yapan- Dr. Hande Arpat tarafından yapılan “Medya ve Sağlık” başlıklı dosya ile medyada çokça ele alınan bir konu haline gelen ve neoliberal politikalarla birlikte metalaştırılan sağlığın medya ile ilişkisine ve bu alanda öne çıkan konu ve tartışma başlıklarına dair güncel bir girizgâh yapılması amaçlanıyor. Ayrıca yine Halkın Doktorları’ndan Ekin Süt’ün “Çocuk İstismarı ve Medyadaki Yansımaları” başlıklı yazısı ile birlikte 11 yazı okur ile buluşuyor.

Dosya kapsamı dışında “Kadın ve Sağlık, “Uluslararası Sözleşmeler” ve “TTB” başlıklarında yazıların yer aldığı Toplum ve Hekim sayısındaki yazıların özetlerine derginin http://www.ttb.org.tr/thnew/  adresindeki web sayfasından ulaşılabiliyor. Ayrıca dergiyi edinme ve abonelik koşullarına dair bilgi de bu sayfada yer alıyor.

Not: Dergiye buraya tıklayarak abone olabilirsiniz. Dayanışmayla…

th 2016-2kapak.cdr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir