İstanbul Tabip Odası Seçimlerini #İyiVeOnurluHekimlikKazandı

İstanbul Tabip Odası’nın dün yapılan olağan genel kurulu sonucunda Selçuk Erez’in başkan adayı olduğu Demokratik Katılım Grubu seçildi.

Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi ve Sultanahmet Ticaret Meslek Lisesi’nde kurulan 80 sandıkta Oda’ya üye yaklaşık 5008 üye oy kullandı.

Seçimi, İstanbul Tabip Odası’nın 14 yıldır yönetiminde olan Selçuk Erez’in başkan adayı olduğu “Demokratik Katılım Grubu” listesi kazandı. Demokratik Katılım Grubu’nun listesi 2 bin 926 oy alırken, İstanbul Hekim Dayanışması 1029, Cumhuriyetçi Hekimler 890, Toplumcu Hekim Grubu da 132 oy aldı.

İstanbul Tabip Odası’nın yeni Yönetim Kurulu ise bugün bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:

Sayın Meslektaşımız,

İstanbul Tabip Odamızın 24 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen seçimleri sonuçlandı. 5008 meslektaşımızın oy kullandığı seçimleri 2926 oy alan Demokratik Katılım Grubu kazandı.

Yapılan seçim sonucunda; Prof. Dr. Selçuk Erez’in başkanlığında, Dr. Muzaffer Başak, Dr. Melahat Cengiz, Dr. Haydar Durak, Dr. İncilay Erdoğan, Dr. Hakkan Hekimoğlu ve Dr. Samet Mengüç yönetime seçildi.

Sonuçlar Yönetim Kurulu esas alınarak aşağıdaki gibi şekillendi:

 

Demokratik Katılım Grubu 2926 (en düşük 2860 – en yüksek 3039)

 

İstanbul Hekim Dayanışması 1029 (en düşük 977 – en yüksek 1080)

 

Cumhuriyetçi Hekimler 890 (en düşük 819 – en yüksek 1032)

 

Toplumcu Hekim 132 (en düşük 115 – en yüksek 141)

 

Hekimlerin haklarının korunması, sağlık hakkının savunusu ve çağdaş, demokratik, barış içinde bir ülke ortamı için yürütülecek mücadelede her bir meslektaşımızın katkı ve katılımının büyük önem taşıdığını bir kez daha belirtmek isteriz. Bu sürece katkı sunan, emek veren, eleştiri ve öneri getiren, yapılan seçimlere gelerek oy kullanan, bize güven duyup yeniden sorumluluk veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Önümüzdeki dönemde de iyi ve onurlu hekimlik mücadelesini ileriye taşımak için her tür katkı ve katılıma açık olacağımızı belirtiyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

İSTANBUL TABİP ODASI

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir